Jak zmienić swoje życie na lepsze

Jeżeli jesteś osobą która czuje, że coś jest nie tak i nie do końca jest szczęśliwa w swoim życiu, to mam dla Ciebie ciekawą propozycję. To czy z niej skorzystasz zależy od Ciebie. Nie daję Ci żadnej gwarancji ale chyba nie chciałbyś być oszukiwany? A może byś jednak chciał jak 90 % społeczeństwa. Nie ważne, zrobisz jak będziesz uważał.

Sporo zależy od tego co myślimy o innych, o sobie. Konsekwencją tego jest nasze podejście i nasze działanie jakie wykonujemy. Oczywiście jest też na odwrót, coś się dzieje, co wywołuje w nas określony sposób myślenia, przeważnie im jesteśmy starsi proces myślenia bazuje w 90 % na schematach jakie mamy już wdrukowane w naszym mózgu, a tylko w 10 % na wydarzeniu, na podstawie którego rozpoczął się cały proces myślowy. Procenty są przyjęte umownie i będą się różnić od wielu kwestii, zasada jest taka, że im starsi jesteśmy tym bardziej polegamy na własnym doświadczeniu a mniej na tym co tak naprawdę widzimy. A że nasze doświadczenie budowane jest na wielu złych schematach, to wynik jest taki jaki jest, im człowiek starszy tym bardziej zgorzkniały. Radą na to byłoby budowanie pozytywnych schematów, zamieniając nimi te negatywne które mamy już wyrobione oraz bycie tu i teraz, czyli skupianie się na tym co się dzieje obecnie a nie życie przeszłością.

Propozycja dla Ciebie, jak zmienić swoje życie na lepsze.

Zastanów się jakie rzeczy musiałbyś zrobić żeby poprawić sobie samopoczucie, żeby Twoje życie było lepsze i prostsze. Najlepiej żebyś sobie te rzeczy gdzieś wynotował, żeby nie uleciały gdzieś przestrzeń kosmiczną. Od razu pewno nasuwa Ci się pytanie, znowu muszę coś robić, czy nie dało by się jakoś bez wysiłku coś zmienić? Nie, nie dało by się. Żeby był efekt musi być impuls, żeby była reakcja musi być akcja, a żeby była akcja musi być praca. Jeżeli w tym momencie wymiękasz to nie czytaj dalej ale miej na uwadze, że żeby wstać z łóżka choćby do łazienki też musisz wykonać pracę. Ja nie wymagam tak ciężkiej pracy od Ciebie jak choćby praca w kopalni ale jednak bez pracy nie ma kołaczy.

Przykładowa lista rzeczy którą ktoś mógłby wymyślić:

 • uśmiechnąć się,
 • uśmiechnąć się dwa razy,
 • uśmiechnąć się do siebie w lustrze,
 • powiedzieć sobie coś miłego,
 • powiedzieć komuś coś miłego kogo lubimy,
 • zarabiać 10 tys. miesięcznie,
 • zarabiać 100 tys. miesięcznie,
 • mieć żonę,
 • mieć kochankę,
 • mieć męża,
 • mieć dzieci,
 • mieć pracę,
 • wyjść na spacer,
 • wyjść na piwo z kolegami,
 • wyjść na ploty z koleżankami.

itd. itd. itd.

Lista powinna być indywidualna, bo tylko Ty znasz siebie najlepiej. Zwróć uwagę, że na liście są czynności takie jak np. uśmiechnąć się lub też stany takie jak np. mieć żonę (posiadanie żony w samym sensie stricte nie jest dobrym pomysłem, lepiej jest być w związku małżeńskim niż posiadać żonę, męża ale o tym może innym razem). Jeżeli chodzi o czynności to sprawa jest prosta wystarczy je wykonać, jeżeli chodzi o stany to sprawa się komplikuje, bo żeby mieć żonę, to najpierw trzeba kogoś poznać, oświadczyć się, wziąć ślub. Jak już do tego dojdziecie jakie są niezbędne czynności poprzedzające stan który chcielibyście osiągnąć to też je napiszcie.

Teraz dochodzimy do prawie najważniejszej rzeczy, całej tej zabawy. Dlaczego piszę zabawy? Ano dlatego, że jak będziecie traktowali to jako zabawę, to nie będzie to dla was męczące a efekty będą o niebo lepsze niż traktowalibyście to jako pracę. Wiem, wiem, rodzice i nauczyciele powtarzali wam inaczej, że praca jest ważniejsza od zabawy, zapomnijcie o tym, mylili się. Jeżeli potraficie się bawić, co nie jest takie oczywiste, bo pewno nikt was nie nauczył jak się powinno bawić, to na zabawie skorzystacie o wiele bardziej niż na pracy. Cała zabawa ma polegać na ułożeniu czynności i stanów z waszej listy w kolejności od tej którą najłatwiej wam będzie wykonać. Np. na pierwszym miejscu dacie sobie uśmiechnąć się, a na ostatnim zarabiać 100 tys. miesięcznie.

Uwaga to jeszcze nie koniec

Teraz najważniejsza rzecz całej imprezy, musicie wykonać pracę, dzięki której uzyskacie jakiś efekt. Czyli zacznijcie wykonywać rzeczy z waszej listy od najprostszej do najtrudniejszej. Czas zależy tylko i wyłącznie od was samych. Listę możecie dowolnie zmieniać, uzupełniać, róbcie z nią co tylko wasza dusza zapragnie.

Miłej zabawy 🙂

Udostępnij na facebooku:
fb-share-icon

Dodaj komentarz