Zdobywasz kolejne szczyty a jednak nie czujesz satysfakcji

Dlaczego nie potrafimy cieszyć się sukcesami?

Jeżeli jesteś osobą odnoszącą sukcesy zawodowe, która wspina się szczebelek po szczebelku swojej kariery zawodowej, a jednak po każdym awansie nie czujesz satysfakcji,  lub jeżeli wspinasz się po górach i po zdobyciu kolejnego szczytu nie potrafisz rozkoszować się swoim osiągnięciem, tylko myślisz już o następnej wyprawie. To prawdopodobnie czerpiesz swoją motywacje do działania ze strachu przed porażką lub innymi rzeczami. Całkiem możliwe, że dlatego tak szybko idziesz przez życie i tak łatwo zdobywasz kolejne cele, ponieważ przez cały czas uciekasz.

 

Nie potrafisz cieszyć się sukcesem, gdyż przez cały czas jesteś w ruchu.  Kiedy przystaniesz na chwilę to zaczynasz czuć się nieswojo, masz wrażenie że musisz dalej biec bo coś Ci ucieknie, a prawda jest taka, że nie możesz się zatrzymać na dłużej, bo Twoja podświadomość wie, że jak się zatrzymasz, to dogoni Cię to przed czym uciekasz. Co w takim razie powinieneś zrobić żeby zacząć się cieszyć życiem?

  • stanąć i poczekać aż Cię dogoni to przed czym uciekasz,
  • zaakceptować To co Cię goni,
  • znaleźć inną wewnętrzną motywację do działania (np. zacznij skupiać się na małych rzeczach)

Wtedy jak już opanujesz trudną technikę bycia tu i teraz, to będziesz mógł zacząć wreszcie rozkoszować się swoimi sukcesami i co najważniejsze nie będziesz musiał już więcej uciekać.

Udostępnij na facebooku:
fb-share-icon

Dodaj komentarz