Dlaczego się nudzimy?

Czy nudzimy się wtedy kiedy nie mamy nic ciekawego do roboty, czy może nudzimy się wtedy kiedy mamy właśnie za dużo do roboty, tylko nie chce nam się tego robić? Wydawać by się mogło, że skoro mamy tyle do roboty to nie możemy się nudzić. Niestety to, że musimy coś zrobić działa na nasz umysł bardzo zajmująco, tzn. nie pozwala nam skupić się na czymś innym. Dlatego wiedząc, że musimy coś zrobić tak ciężko jest się nam zrelaksować i odprężyć. Wtedy też może przyjść uczucie nudy. Jeżeli zmuszamy się do czegoś, co nie sprawia nam przyjemności, to to co robimy nas nudzi.

Co zrobić żeby się nie nudzić?

Po pierwsze musimy się pozbyć zbędnego balastu jakim są nakazy i obowiązki, które sobie sami wkręcamy albo zostały zakotwiczone w naszym umyśle przez naszych rodziców lub nauczycieli. W większości przypadków nie potrzebujemy nowszego samochodu, większego mieszkania, ładniejszej dziewczyny żeby być szczęśliwym, a tego typu zakotwiczenia powodują że czujemy się przez cały czas przymuszani do różnych rzeczy.

Jak już przecedzimy nasze potrzeby przez filtr i odsiejemy niepotrzebne rzeczy, to zauważymy że będąc np. w parku potrafimy skupić się na śpiewie ptaków, czy też rozkoszować się zielenią drzew i to co kiedyś wydawała nam się nudne nagle staje się dla nas fascynujące, a to tylko i wyłącznie dzięki temu, że nie zaprzątamy sobie myśli niepotrzebnymi potrzebami.

Udostępnij na facebooku:
fb-share-icon

Dodaj komentarz